Proč servisovat lyže

Bez ostrých hran a struktury na skluznici nelza plnohodnotně lyžovat. Máte pocit, že pod Vámi je koberec po kterém to fakt nejede. Na vině je buďto zoxidovaná skluznice, chybějící struktura skluznice, opotřebovaná struktura, absence vosku či nevhodně zvolený vosk, nepředvídatelná kombinace typu sněhu, struktury, vosku, nemám svůj den, špatné počasí ... Realisté si přiznají včerejší pařbu, mořskou nemoc a tak, neboť vše činíme pro to abychom si udělali žízeň.   

Technologický postup servisu lyží

Prvním krokem je zhodnocení stavu lyží, určení míry opotřebení, rozsah případné opravy. Následuje očištění lyže, oprava (vyvaření) poškození na  skluznici (rýhy, díry atd.). Stažení přebytečného materiálu. Poté můžeme přistoupit k vlastnímu broušení. Dnes v podstatě všechny lyže procházejí broušením za mokra na kameni, protože výsledek je jednoznačně lepší než lyže potahané na smirkovém papíře. Tuning hran - úprava úhlu hrany způsobí, že lyže ochotněji zatáčí, mají lepší grip a ostří déle vydrží. Tímto krokem lze výrazně ovlivnit jízdní vlastnosti lyže rozpětí úhlu hrany se zpravidla pohybuje od 89 do 87 stupňů. Voskování dúležitý krok pro zachování kvality skluznice neboť vosk nejen zlepšuje jízdní vlastnosti ale v neposlední řadě chrání materiál skluznice před oxidací (skluznice pokrytá šedým závojem je totálně zoxidovaná). Mazat by se mělo po každém dni lyžování.

Údržba v domácích podmínkách

V dnešní době existuje celá řada více či méně přesných přípravků na obnovu ostří hrany kterými lze provádět údržbu. Skutečně dokonalých výsledků s nimi lze obtížně dosáhnout vyjma přípravků pro závodní program ke kterým je ale dobré mít i servismana. Co se týče voskování existuje řada pastových vosků ke kterým není nutné sebou vozit žehličku jako u tvrdých vosků, jejich aplikace je jednoduchá a rychlá na druhou stranu se rychleji ojíždějí.

Servis lyže (hlavně v zimě), kola celoročně

1 №

Vítejte v Mates Sportu

SKISERVIS - CYKLOSERVIS 

Skiservis v provozu od 1.11. 2019 do 31.3.2020 na adrese: Dobrovského 621 CYKLOSERVIS otevřeno stále Servis lyží i snowboardů provádíme na strojích MONTANA a Wintersteiger, obě firmy jsou světovými dodavateli technologií jak pro servisy tak i pro výrobu lyží. Vybavení našeho servisu Bruska MONTANA Crystal SB Combi kombinace kámen - pás Bruska Wintersteiger Micro 81 kombinace kámen - pás Bruska MONTANA MCS2000 boční hrana MONTANA HTT2000 tuning spodní hrany keramika Wintersteiger Trimm Disc 71 tuning boční i spodní hrany keramika Voskovačka Wintersteiger WAX JET Voskovačka MONTANA HOTWAX voskování za horka Wintersteiger Skitronic plus  seřizování vázání   
Ceník  servisu Ceník  servisu v Kyjově
© MATES SPORT 2014